"Sokkoló" orvoselvándorlás: dupla annyi bérért maradnának?
Az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal adatai szerint idén szeptemberig már több mint 1600 egészségügyi dolgozó jelezte, hogy külföldön vállal munkát - írja az inforadio.hu.
Az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal adatai szerint idén szeptemberig már több mint 1600 egészségügyi dolgozó jelezte, hogy külföldön vállal munkát - írja az inforadio.hu.
A Magyar Orvosi Kamara szerint önmagában kevés, hogy a kormány 14 százalékkal növeli az egészségügyi alapellátás alapfinanszírozását, a háziorvosi kassza összegét legalább a duplájára kellene emelni ahhoz, hogy megoldják az alapellátás helyzetét - mondta Éger István kamarai elnök csütörtökön.
Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke szerint nemcsak belpolitikai, de az általa eddig megismert külföldi vélemény alapján nemzetközi botrányt is hozhat, ha Magyarországon elfogadják az egészségügyi kamarai tisztségviselőket érintő módosító javaslatot.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) megnyugvással vette tudomásul a bírósági döntést, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) viszont felülvizsgálatot kér, miután a Fővárosi Törvényszék szerdán jogerősen elutasította a tárca keresetét, így a kamarának nem kell visszafizetnie a tagjaitól 2011. április 1. és június 30. között beszedett regisztrációs díjakat.
Nem közölte szerkesztőségünkkel, de következő reggel közzétette az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, hogy mely céggel szerződött az orvosi receptek előállítására és szállítására. A közbeszerzési eljárás csúszott, és emiatt elfogytak a vények. A helyettük igényelhető biankó vényekből kevés van, használatuk körülményes. A pénztár most azt ígéri, azonnal megkezdődik a vények gyártása.
Az Európai Bírósághoz fordul a Magyar Orvosok Szövetsége (MOSZ), ha a döntéshozók nem vonják vissza azt a módosítást, amely például tömeges felmondás esetén munkára kényszeríthetné az orvosokat.
Keresetet nyújtott be a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) a Fővárosi Bírósághoz a Magyar Orvosi Kamara (MOK) által április és június között beszedett regisztrációs díjak miatt, amelyeket a tárca szerint a kamarának vissza kell fizetnie a tagoknak – közölte a Magyar Hírlap. A lap szerint a tárcavezető emellett törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezett a MOK-tisztségviselő-választások miatt is. A MOK szerint a cikk "lejárató jellegű, tényeket elferdítve közlő és valótlanságoktól sem mentes".
Berki Zoltán, a Semmelweis Egyetem orvos szakszervezetének elnöke és Lotz Gábor patológus, a józsefvárosi kamara elnöke is jelölteti magát a Magyar Orvosi Kamara elnöki tisztjére - írja a Népszabadság keddi száma.